מועדי המפגשים של תלמידי המצטיינים בשנה"ל תשפ"א

הקורסים שיועברו לתלמידים מצטיינים בשנה"ל תשפ"א

 • אוריגמטריה

  נעמה

  הקורס משלב חקר ולמידת הנדסת המרחב דרך אומנות קיפולי נייר.
  יחד נפתח דלת נגישה לפיתוח חשיבה גאומטרית לצד טכניקה ומיומנות ידיים. 
  נעסוק בלימוד מחדש של בסיס הצורות ההנדסיות, איתור זוויות נסתרות ללא עזרים, חיזוק החשיבה הלוגית וההבנה ההנדסית באמצעות אומנות נייר מוחשית וויזואלית. 
  העשרת הידע במושגים הנדסיים, הכרת דמויות מפתח בתחום האוריגמי המתמטי והתפתחותו בעולם לצד תרגול מעשי וחזרתי. במפגשים נתמודד עם אתגרים מוטוריים (מיקוד עין –יד) עבודה לפי שלבים, עקביות והתמדה עד לתום הרכבת האובייקט.

 • בלשות - הרמז

  שם המורה

  בקורס אנחנו נותנים לתלמידים הזדמנות להיכנס לנעליים של חוקרים ובלשים, ולפתור תעלומות מסקרנות הנוגעות לתחומי העניין שלהם ולעולמם.
  במהלך המפגשים הם  מנתחים 'זירות פשע', פותחים עמדת מז"פ, מעלים השערות, לומדים כיצד מנוהלת חקירה מקצועית, בודקים ממצאים כגון טביעות אצבע, מגלים כיצד מפענחים מניעים ואיך פוסלים או מאששים חשדות. 
  התלמידים יעלו השערות, יפריכו תאוריות ויבינו את הנדרש על מנת לבסס תיק ראייתי. 
  כל זאת, באמצעות חקירה אותה מנהלים התלמידים עצמם על בסיס מידע הנחשף במסגרת השיעורים.

 • הבית הכימיקלי

  שם המורה

  בקורס אנחנו חושפים, מגלים וחוקרים את עולם החומרים שתוסס סביבנו. לכל ילד סקרנות מתפרצת ומוטיבציה לנסות, לחקור ולבדוק. בשיעורים נשתמש בזיקה זו כדי להכיר כימיקלים מיוחדים, נצפה בתגובות כימיות מרתקות, ונעשה סימולציות של תופעות טבע. אנו נקשר בין נושאי הדיון למדע שימושי שקיים בתעשייה ובביתנו וכן לתופעות גלובליות. ברבים מן השיעורים נייצר תוצרי למידה.

 • חדר בריחה

  שם המורה

  חדרי בריחה בחדר שלכם - קורס חדרי בריחה מקוונים
  אוהבים חדרי בריחה? אוהבים הרפתקאות? מצוין! בקורס שלנו יצרנו שילוב של הרפתקה  מסעירה וחדרי בריחה.

  לא הרבה אנשים יודעים, אך חדרי הבריחה החלו את דרכם כמשחקי מחשב מאתגרים, אך פשוטים. בקורס שלנו כל מספר שיעורים לתלמידים יוצג אתגר מתמה ייחודית כגון מדע בדיוני, אגדות ילדים, משימת ריגול, הארי פוטר ועוד, ממש כמו בחדר בריחה אמיתי. כך כל שיעור הם 'יכנסו' לחדר בפורמט שונה ומלהיב. בחדר יוצגו להם חידות בסגנון חדרי בריחה, התקלות עם דמויות ססגוניות, שימוש במשאבי המשחק, אינטראקציה עם הדמויות של התלמידים האחרים בכיתה לצד משימות אתגריות ופעולה חופשית במרחב.
   

 • פיסיקה של צעצועים

  שם המורה

  הצעצועים.... כן, כן אותם אלה בפינה של החדר ובמגירה של האחים הקטנים הינם עולם ומלואו.
  בקורס  הזה נשתמש בצעצועים כפלטפורמה המאפשרת את הכרת ויישום עקרונות מדעיים בסיסיים כגון מנופים, מרכז כובד ועוד...לצד פיתוח של יצירתיות ודמיון. 
  במהלך הקורס יתנסו הילדים בתצפית ובהתבוננות על הצעצועים (מזווית קצת שונה הפעם), יבחנו  אותם בצורה מאתגרת יותר , וילמדו לבנות את המנגנונים הפשוטים אשר מהווים בסיס לתפקוד ואופן פעולתם של צעצועים שונים. 
  יצירת ובניית הצעצוע ועיצובו יתבצעו  בעקבות הבנת העקרונות המדעיים ובהשראת הדמיון. 
  במהלך הקורס מתנסים הילדים בעבודה עם חומרים מגוונים.

 • לוגיקה ומשחקי חשיבה

  שם המורה

  זהו קורס של משחקי חשיבה  אשר מטבעם מעוררים עניין ומהווים הזדמנות לאיתגור החשיבה של  המשחק. בקורס פוגשים התלמידים מגוון משחקים וחידות אשר ניתן למצוא בסביבה הקרובה כגון חידות מהעיתון, חידות ומשחקים מאתגרים אך פחות נפוצים  ועד למשחקי חשיבה מתוקשבים במרחק נגיעה של קליק + עכבר.


  העיסוק השיטתי בהם מפתח חשיבה מסוגים שונים  ומוביל לפיתוחן של אסטרטגיות שונות לפתרון בעיות.
  מבנה הקורס, מאפשר לחוות ולהתנסות בחידות ובמשחקים מיוחדים, לנתח תהליכי חשיבה (מטה קוגניציה), באופן אישי ופרטי וכן בשיתוף פעולה ובדיון קבוצתי. בנוסף קורס זה  מאפשר לילדים ליצור משחקים ולכתוב חידות אשר פועלים ואשר מבוססים על העקרונות אשר נלמדים במהלך אותה יחידה.

 • מדע ובילוש

  שם המורה

  בקורס מדע ובילוש  יפעלו התלמידים כקבוצת בלשים המזדמנת לזירת אירוע.
  יחד צוללים הילדים אל תוך פרשה מעניינת ומפתיעה אשר יהיה עליהם לפענח אותה תוך הכרות עם שיטות מחקר מקובלות במדע המשטרתי (המדע הפורנסי).
  זירת האירוע תהווה את ליבת ובסיס התהליך בו הילדים יחשפו, ילמדו, יחקרו ויבחנו ראיות שנאספו ותועדו וכן עדויות שנלקחו. כל זאת תוך עיסוק במושגים מתחום המדעים והלוגיקה ומתוך הממצאים השונים אליהם יחשפו.
  כל שלב בפעילות, תשאב אותם אל תוך התעלומה ותקרב את החוקרים  הצעירים צעד נוסף אל לעבר פתרונה ותחשוף אותם לפן נוסף של המדע המשטרתי.
  הקורס מזמן לילדים חוויה של סביבה מאתגרת, גמישה ודינמאית

 • קיד-קוד

  שם המורה

  תכנות הוא ה"כתוב" החדש של המאה ה-21. במפגשים יצאו המשתתפים להרפתקאות תכנותית עם דמויות מוכרות ואהובות וכאלה שהם יציירו בעצמם. בדרך מהנה ילמדו עקרונות בסיסיים של פתרון בעיות יתכנתו דמויות משחק ויעצבו עולמות משלהם. המפגשים עשירים ביצירות טכנולוגיות מגוונות שהילדים יפתחו בעצמם כאשר הדגש הוא על הבנה דרך הנאה בצורה מעשית וחווייתית. הלמידה נעשית בליווי אמצעים דיגיטאליים המביאים להצלחה מלאה

 • פיתוח משחקי מחשב

  שם המורה

  תכנות חדר בריחה עם גיים מייקר
  יחד נצא לדרך מרתקת של יצירת משחקי מחשב מרובי חדרים בהם הגיבור צריך לפתור אתגרים ולהתקדם בשלבים. בקורס יש ביטוי רב ליצירתיות וחשיבה לוגית. המשחקים ישלבו יצירה של גרפיקה ממוחשבת ואנימציה להמצאת דמויות.

האלון 39 יבנה. טלפון: 08-9322184. פקס: 077-5270049. דואר אלקטרוני: eshkolyavne@gmail.com

© כל הזכויות שמורות לבי"סמארט, מרכז למחוננים ומצטיינים יבנה, 2020