כיתה ו׳ קולנוע ואומנות


תלמידי כיתה ו השתתפו השנה בבמה מחוננת לקולנוע ואנימציה. הבמה המחוננת התקיימה בסינמטק תל אביב כשבסוף התהליך הוקרן הסרט שהפיקו לפני תלמידי מרכזי מחוננים נוספים ובכירי האגף למחוננים ומצטיינים.

התחלנו את השנה כשאנחנו חוקרים את עשית הסטופ מושן ככלי לספר סיפור, במקביל חשבנו על עולמות בהם היינו רוצים לספר את סיפורינו. התפצלנו לקבוצות כתיבה כשבסופו של תהליך בחרנו בתסריט סטופ מושן והפכנו אותו למורכב רגשית כשמסביבו בנינו עלילה מצולמת וקולנועית במטרה לגרום ליותר הזדהות של הקהל. כלי שעזר לנו בכתיבה היה סדנת כתיבה של סופרת. התלמידים קיבלו סדנת כתיבה מהסופרת והעורכת הספרותית הלנה מגר טלמור.

לאחר סגירת התסריט ניגשנו לתכנון הצילומים בסטופ מושן. תכננו באיזה חומרים וצבעים נשתמש ועיצבנו רקעים ודמויות לפי התסריט, חשוב לציין שכל תנועה בסטופ מושן מיוצרת על ידי רצף של תמונות סטילס רבות ומדויקות. בצילומים החיים עשינו חזרות וצילמנו. במקביל לצילומים עבדה קבוצה של עורכי סאונד שאספו ספריה של אפקטים ומוסיקות המתאימות לתסריט. סיימנו את הפרויקט בשני ערבים מיוחדים האחד במה מחוננת- תחרות קולנוע וכתיבה ארצי למרכזי מחוננים והשני ערב סיום עם ההורים.

כל תלמידי כיתה ו' היו מעורבים בהפקת הסרט ממשחק, כתיבה, סאונד,עריכה,אפקטים

ועוד ועוד....

האלון 39 יבנה. טלפון: 08-9322184. פקס: 077-5270049. דואר אלקטרוני: eshkolyavne@gmail.com

© כל הזכויות שמורות לבי"סמארט, מרכז למחוננים ומצטיינים יבנה, 2020